Масляна у хату йде, за собою весну веде!

Масляна у хату йде, за собою весну веде!


    Зима багата на свята, розваги та подарунки. Новорічні та різдвяні дні принесли кожному із нас радість, теплі зустрічі та натхнення до звершень у новому році. Останнім до циклу зимових свят входить традиційний масляний тиждень. Це стародавнє слов’янське свято , яке символізує проводи зими і очікування весни , і відзначається за 56 днів до Великодня. В 2018 році смачне і неймовірно сите свято триватиме з 12 по 18 лютого. В ці дні стародавні слов’яни вшановували Сонце, яке несе тепло і пробуджує природу, тому і готували млинці – жертовний хліб, що схожий на це небесне світило. Пекли їх на масляному тижні щодня, а різноманітні рецепти цих смаколиків були таємницею кожної родини і передавалися через покоління. У кожної господині були свої фірмові інгредієнти, але в основному, млинці готували із пшеничного, вівсяного, або кукурудзяного борошна із додаванням вершків, масла, яблук, ікри, картоплі і навіть гарбуза.
Не проходили ці свята і без традиційних розваг та обрядів. Це і катання на санях з гірки, маскарадні ігри з рядженими тваринами, будування снігових містечок або фортець, за які потім велися сніжкові бої поміж молоді. Особливо цього свята чекали неодружені хлопці та дівчата, бо на ньому виконували обряд Колодія. Звичай, коли прив’язували колодки до ніг тим, хто ще без пари, що спонукало молодих людей замислитися над створенням сім’ї та народженням дітей. Дуже цікавою була традиція оглядин молодят, коли їх ставили до стовпів воріт і примушували цілуватися при всіх. У вечірній час традиційно розпалювалося велике багаття, на якому спалювали солом’яне опудало зими, а навколо водили веселі хороводи з піснями і танцями. Але найважливішим днем Масляного тижня була Прощена неділя, коли всі просили в один одного вибачення за всі заподіяні образи і неприємності.
Тож не дамо забутися нашим найдревнішим традиціям! Давайте зберемося дружнім сімейним колом і покуштуємо смачних млинців із різноманітними начинками. Цікавими іграми та запальними танцями «проженемо» зиму. Але найважливіше попросимо у рідних та близьких людей пробачення. Нехай це древнє свято принесе мир і тепло Вам і вашій родині, радісні зустрічі за багатим столом. Нехай завжди поруч з вами крокує удача, всі починання даються легко, а результат перевершує ваші очікування. Оптимізму і бадьорості Вам. Веселої Вам Масниці!

З повагою та любов’ю
ТОВ « Сорочинський ярмарок»

 
Розробка сайту — СтудіяWebus