Новости ярмарки

22 Июль 2019

Ярмарок в Одесі відбувся!

Ярмарок в Одесі відбувся!

   Ярмаркове свято в Одесі, яскраве і самобутнє, веселе і галасливе, відбулося і принесло задоволення як його учасникам, так і численним гостям.
   Організатор Національного Сорочинського ярмарку - ТОВ "Сорочинський ярмарок" щиро дякує міському голові Одеси Геннадію Труханову та всім одеситам за теплий прийом і увагу до нашого заходу.

Ярмарок в Одесі відбувся!

Ярмарок в Одесі відбувся!
   Дякуємо, також, всім учасникам Національного Сорочинського ярмарку в Одесі, як підприємцям, підприємствам, майстрам народних промислів, учасникам мистецьких колективів, особливо "Музею весілля" з с. Великі Будища Полтавської області, окремим виконавцям і особисто народній ведучій Тетяні Кононенко та акторам Полтавського академічного музично-драматичного театру ім. Гоголя за свято і за відданість ярмарку.

Ярмарок в Одесі відбувся!

Ярмарок в Одесі відбувся!Ярмарок в Одесі відбувся!   

До зустрічі!

З повагою ТОВ "Сорочинський ярмарок"

15 Июль 2019

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Міністру культури України
Євгену Нищуку
члену команди "Українська стратегія Гройсмана"
( № 5 у виборчому списку )

   15 липня 2019 року окремі електронні ЗМІ Полтавської області поширили озвучену Вами позицію про повернення Національного Сорочинського ярмарку у державну власність. Причому, подавали Ви цю позицію не лише як власну, але і як позицію усього Уряду і позицію політичної сили "Українська стратегія Гройсмана", мотивуючи тим, що це культурна спадщина українського народу і має бути повернута державі.
   З якого недоброго дива чи по чиїй підказці прийшла така думка у Вашу голову? Думаємо, швидше по підказці тих колишніх обласних чиновників, які, хоч і позбулися своїх посад, але, маючи вдосталь награбованих грошей, продовжують свою підлу роботу по знищенню Сорочинського ярмарку. Чи це Ваш нинішній керівник доручив Вам озвучити свою ідею? Хоча, мабуть, ні. Бо звідки ж йому знати, що таке Національний Сорочинський ярмарок, якщо Він жодного разу на ньому не був!
   Відбирати завжди легше, ніж щось робити самому. За всі двадцять років, які ми проводимо ярмарок, Ваше міністерство не вважало за потрібне підтримати жоден колектив народної творчості, щоб сільські колективи мали змогу приїхати на ярмарок! І часто прості люди, про яких Ви так "турбуєтесь", цілий рік відкладали копійки, щоб винайняти автобус та приїхати виступити на ярмаркових сценах в рамках Всеукраїнського Фестивалю народної творчості!
   Ви, взагалі, маєте уявлення про те, що таке приватна власність, що в нашій Державі вона захищена Конституцією України! Чи Ваша влада, як звикла все робити по "бєспредєлу", так і продовжує? Невже Ви справді думаєте, що рейдерство, рекет і протипідприємницький бандитизм, який Ви проголошуєте, у яку б обгортку його не одягли, додасть Вашій політсилі голосів перед виборами? Переконані, що ні, навпаки, відверне від Вас той середній клас, на який Ви так розраховуєте. Адже всі вони люди розумні і вміють читати поміж строк. Сьогодні одних рішенням Уряду націоналізували, а завтра може настати і їх черга. Адже, олігархів Ви не пропонуєте чіпати, навіть тих, що володіють ресурсами, які, за Конституцією України, мають належати українському народу. Бо тут не лише по голові, чи по зубах можна отримати, а і за життя лячно. До того ж, як відомо, "ворон ворону око не виклює".
   Коли ж Ви, нарешті, зрозумієте, що наша Країна змінюється. Що замість тих, хто звик лише віднімати та ділити, приходять люди, які хочуть додавати і примножувати, дбаючи не про власні інтереси, а про інтереси простих людей, в тому числі і чесного бізнесу.
   А наше товариство завжди вело і веде свій бізнес чесно і прозоро. Рівно двадцять років тому ми взяли містечковий, занепадаючий захід, розробили проект його відродження та перетворили Сорочинський ярмарок на всесвітньовідому та всенародно улюблену подію, на свято для мільйонів українців, на один із сучасних народних символів України, який за ці роки відвідали, також, делегації 46 країн світу. Нам вдалося органічно поєднати магію гоголівського слова, історію і культуру нашого народу з його сучасними досягненнями та здобутками. Адже на 16 га ярмарку представлена не лише виставка досягнень вітчизняної промисловості, але і унікальні вироби майстрів усіх видів народних промислів, велика етнографічна зона та зона розваг. Українці обожнюють ярмарок і тому щороку у ньому, без будь-якої рознарядки згори, беруть участь понад дві тисячі експонентів та понад три тисячі учасників народних пісенних, танцювальних та музичних колективів. До того ж, захід завжди проводився без жодної копійки бюджетних коштів, винятково на комерційній основі.
   Ну, відберете Ви у нас цей захід. А що ж Ви буде з ним робити? Адже свято триває лише шість днів на рік. А цілий рік поле треба охороняти, освітлювати, забудовувати, вдосконалювати і т.д. Та і проводити ярмарок треба не гірше, ніж це робили ми! Створите нову підприємницьку структуру? Чи, краще, будете щороку виділяти гроші з Державного бюджету, у якому їх стільки, що немає куди діти. Бо ж і пенсії, і зарплати бюджетникам у нас європейські, і діти не голодують і інваліди забезпечені і т.д і т.п.! До того ж, до бюджетних коштів і "присмоктатись" можна!
   Коли ми читали Ваші "одкровення", нас не покидало чітке відчуття дежавю. Адже, раніше бажання відібрати ярмарок уже висловлював один високий, хоч уже трохи підзабутий, чиновник, а саме колишній прем'єр міністр Микола Азаров. От він радіє таким послідовникам! Як кажуть, "справа Азарова живе і перемагає"!
   Що ж до нематеріальної культурної спадщини України, якою Ви стали опікуватись саме перед виборами, то дозвольте Вам нагадати, що наше товариство вже неодноразово готувало номінаційне досьє на внесення Національного Сорочинського ярмарку, як явища, до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО. І нам відмовляли не тому, що захід проводить комерційна структура, а тому, що в Україні не було відповідного національного списку. Але, коли після наших неодноразових звернень, його все ж таки створили, у ньому не знайшлося місця для Національного Сорочинського ярмарку! Звідки ж сьогодні така ідея? Знову вибори, чи дійшло, нарешті!
   Своєю заявою Ви, поза сумнівом, не лише зганьбили себе, але і дуже підвели свою політичну силу, п'ятим номером якої Вам довірили бути. Ми уважно вивчили програму політичної сили "Українська стратегія Гройсмана". Особливо нам сподобався розділи "Сталий економічний розвиток" та "Правова Держава та безпека". Мабуть, Ви їх не читали, або не збираєтесь виконувати. Бо, саме ці розділи проголошують, що Ваша політична сила має нас захищати, а не грабувати та руйнувати. Яскравий приклад політики подвійних стандартів, чи не так?
   Ми не лише організатори Національного Сорочинського ярмарку, але ще й виборці. Нас, звісно дуже мало. Але за нами стоять мільйони тих, хто любить ярмарок і приїздить на нього із року в рік. Так от, від усіх нас - руки геть від ярмарку! Краще у своїй передвиборчій агітації використовуйте свої досягнення в Уряді ( якщо такі, звісно, є ), а не йдіть на поводу тих, хто ніяк не хоче стати історією!

Керівник проекту
"Сорочинський ярмарок"
з 1998 року Світлана Свищева
та
Колектив ТОВ "Сорочинський ярмарок"

 

 

 

04 Июнь 2019

Шановні учасники

 ВПЕРШЕ! 

з 26 по 30 червня 2019 року  

Національний  Сорочинський   ярмарок  в Одесі!

Шановні учасники

З 26 по 30 червня 2019 року в місті Одесі, на Приморському бульварі, навколо пам'ятника Рішельє, вперше в історії, відбудеться Національний Сорочинський ярмарок!

Організатор - ТОВ "Сорочинський ярмарок". Керівник проекту - Світлана Свищева. Захід проходитиме за підтримки Одеської міської ради. Партнери - "Квартал Концерт" та "Летний театр "Морвокзал".
Сто сімдесят років тому назад Одесу відвідував Микола Гоголь, який відразу закохався у це неповторне і чарівне місто на морі. А сьогодні ми веземо до Одеси дух гоголівських часів, його улюблений Сорочинський ярмарок з народними пісенними, музичними та танцювальними колективами, з гоголівськими героями і самим "Миколою Гоголем", з автентичними народними розвагами. Також вам буде запропоновано широкий вибір сувенірної продукції та товарів легкої промисловості виробників з усієї України. На одеситів та гостей міста чекає безліч позитивних і яскравих вражень, неповторна культурно-мистецька програма, можливість придбати чудові вироби народних майстрів. А в закладах громадського харчування - скуштувати улюблені страви Миколи Гоголя.
Запрошуємо до участі у ярмарку народних майстрів, підприємства та приватних підприємців.
Відвідуючи "третю столицю ", в середині позаминулого століття, Гоголь сказав: "Тут я можу дихати". Пропонуємо вдихнути на повні груди повітря гоголівських часів, відвідавши Національний Сорочинський ярмарок в Одесі!

З повагою

ТОВ "Сорочинський ярмарок"

 

31 Декабрь 2018

Шановні учасники та шанувальники!

Найкращого в світі ярмарково-виставкового та культурно-мистецького заходу – Національного Сорочинського ярмарку!

     Радо вітаю вас з настанням Нового 2019 року та Різдвом Христовим!

  Щиро бажаю Україні миру і процвітання, а українському народу – злагоди, добробуту, спокою в родинах і в серцях, любові та, звісно ж, міцного здоров’я! Хай Новий Рік принесе не лише надії і сподівання, але і їх здійснення. Щоб навколо кожного з нас було якнайбільше щасливих, усміхнених людей, які займаються улюбленою справою, яких радують діти та онуки, які пишаються своєю країною.
   З нетерпінням чекатиму на нашу зустріч з 20 по 25 серпня 2019 року традиційно в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, на ювілейному Національному Сорочинському ярмарку, який пройде під гаслом " 20 років з Україною!".
  Давайте радіти кожній миті життя разом!

Шановні учасники та  шанувальники!

26 Август 2018

Національний Сорочинський ярмарок - 2018 P.S.

Як не шкода, але все хороше рано чи пізно закінчується.  Цілий рік ми його  готували, та не встигли озирнутись, як відгомонів, відторгував, відспівав і відтанцював  цьогорічний ювілейний ярмарок. В ейфорії післяярмаркових клопотів  якось не відразу стало зрозуміло, що він уже належить історії, а нам залишив лише спогади і натхнення на подальшу роботу.

Національний Сорочинський ярмарок - 2018 P.S.

Люди по-різному міряють роки. Хтось днями народження, хтось новорічними святами, вчителі і викладачі - випусками учнів. А я і моя команда вже двадцять років відміряємо свій час від ярмарку до ярмарку. Ми назавжди проросли у них своїми життями і життями своїх родин, і будь-які особисті чи сімейні події у нашому сприйнятті тісно пов'язані з тим, а який того року був ярмарок, чи була подія до, після, чи під час ярмарку. 

Національний Сорочинський ярмарок - 2018 P.S.

Ярмарок для кожного з нас це жива істота. Бо наповнюєте його життям ви, дорогі наші учасники та гості. Поки ви з нами, поки ми разом, нам нічого не страшно. Дякуємо, що вас і цього року було так багато: понад дві тисячі учасників виставки, понад три тисячі учасників культурно-мистецьких програм, понад п'ятсот тисяч гостей.
Пройшов місяць. Ми зробили звіти, підбили підсумки, проаналізували успіхи і виокремили проблеми. Але, на жаль, у мене і моїх однодумців немає натхнення і ентузіазму розпочинати підготовку до нового ярмарку. Бо, найбільшою нашою проблемою є ставлення до ярмарку нинішньої влади: від простої байдужості до найвідомішого в Україні та за її межами, наулюбленішого серед українців ярмарково-виставкового заходу, до відвертого бажання знищити ярмарок численними судами та перевірками.
Такого не було за двадцять років. Вперше, закривши ярмарок - 2018, я не маю впевненості запросити вас на ярмарок - 2019. Звісно, час покаже і, напевно, розставить усе по своїх місцях. Дай Боже нам сил, здоров'я і терпіння дочекатися цього моменту. А сьогодні ми просто відверто і по-людськи потребуємо вашої підтримки та солідарності у збереженні народного символу України - Національного Сорочинського  ярмарку.
З повагою і любов'ю
Щиро ваша
Керівник проекту "Сорочинський ярмарок"
 Світлана Свищева

21 Август 2018

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО ЯРМАРКУ – 2018

День п’ятий 25 серпня – субота

Здається, що вся Україна дослухалась до нашого запрошення і прибула сьогодні на Національний Сорочинський ярмарок. Яскраве і усміхнене людське море неквапливо рухається алеями, розтікається вулицями та алейками, розглядає товар і купує, купує, купує… Дякувати Богові, ярмаркує і погода, притримавши дощики до наступного тижня, та забезпечивши сонцем і теплом. Традиційно приваблює експозиція посольства Республіки В’єтнам в Україні, яка пропонує великий вибір товарів із цієї екзотичної країни. Користуються попитом товари з Білорусі, Литви, Узбекистану, Грузії.
Завершив свою роботу пленер провідних українських художників, а їх чудові картини, на створення яких надихнула гоголівська земля та Сорочинський ярмарок, виставлені для огляду у прес-центрі.
Радують і дивують своєю творчістю вироби народних майстрів. Серед них є справжні таланти, , неодноразові переможці у номінації «Майстер «Золоті руки»: Забора В.П., Кондратюк В.Д., Свиридюк Н.О., Літус О.В., Задорожний М.В., Терещенко Л.В., Наконечна Н.П. та багато інших. До деяких із них приїздять по кілька років поспіль шанувальники їх таланту.
Насиченою і змістовною є культурно-мистецька програма ярмарку (До речі, вона розміщена на нашому сайті в розділі «Відвідувачам»).
А ввечері на головній сцені ярмарку концерт гурту «MOUNTAIN BREEZE», а також неперевершена, незрівнянна VERKA SERDUCHKA!!!

День третій – 23 серпня – середа

ДЕНЬ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ


День четвертий – 24 серпня – четвер

ДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018

В історії кожної держави, а особливо такої молодої, як наша, це особливі дні. Усвідомлення їх особливості приходить не відразу. І саме на ярмарку ми бачимо яскраво і виразно, що для абсолютної більшості українців це вже не просто вихідні, це внутрішня потреба одягти вишиванку, вивісити державний стяг, дати дітям до рук прапорця і усім разом вирушити на прекрасне свято українського народу – Національний Сорочинський ярмарок! І, найважливіше, люди щиро вітають один одного та бажають миру і процвітання.
Середина ярмарку була дуже багатолюдною, насиченою подіями і яскравими враженнями. По алеях не пройти – і це радує. Бо не може не радувати, що не лише гості, але і учасники продовжують їхати на ярмарок. Схоже, немає жодної людини, яка не знайшла для себе щось цікаве чи потрібне, яка б чомусь не пораділа чи не повеселилась. Їдуть і поодинці, і родинами, і організованими великими групами. Особливо цікаво спостерігати, як щиро радіють іноземці шедеврам українських майстрів народної творчості.
Про ярмарок можна розповідати багато, але краще один раз побачити. І у кожного з Вас ще є така можливість, бо попереду два найкращих ярмаркових дні, з прекрасними концертами, з вагомими знижками ( не везти ж товар додому ).
Організатори ярмарку щиро дякують усім своїм партнерам і спонсорам – торговим маркам «Чернігівське», «Грін Дей», «Белая Бяроза», «Живчик», порталу з працевлаштування «Джобс. Ю.ей», генеральному інформаційному партнеру телеканалу «112 Україна», інформаційним партнерам ТЦ Барабашово, 5 каналу, порталу РІА та багатьом іншим. Ми вдячні Вам і високо цінуємо Вашу підтримку і допомогу.
А концерт популярного гурту «КАЗКА» є прекрасним завершення цього чудового святкового дня.

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018
Чекаємо Вас на ярмарку!

День другий – 22 серпня – середа

Ярмарок другого дня був таким же теплим, сонячним та привітним, як і день відкриття. Вирував ярмарок, торгували і припрошували, торгувалися і купували. Раділи життю і ярмарку. Товарів – море, покупців – море, сміху, танців і пісень – океан!
Знову завітали іноземні гості – делегації посольств Австралії та Словаччини. Не оминули ярмарок і високоповажні його шанувальники – народні депутати Олександра Кужель та Олег Ляшко, які регулярно відвідують захід протягом багатьох років.
В прес-центрі відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Сорочинський ярмарок – історична пам’ятка ярмаркування в Україні».

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018
Вже традиційно на ярмарку проходять цікаві майстер – класи, грають українське весілля, «Сміються разом з Гоголем», святкують день народження. На садибі Хіврі, за підтримки нашого, уже традиційного смачного партнера – компанії Lauffer Group виготовляється унікальний коровай у вигляді карти України, який присвячено 27-й річниці Незалежності нашої Держави і участь у виготовленні якого можуть взяти усі бажаючі.

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018
А ввечері гостей і учасників ярмарку очікував концерт гурту «КЛЕЙ УГРЮМОГО».

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018

День перший – 21 серпня – вівторок

Рівно об 11.00. на головній сцені відбулося урочисте відкриття Національного Сорочинського ярмарку – 2018! 

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018

Ярмарок відкрили керівник проекту «Сорочинський ярмарок» кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів Світлана Свищева, яка рівно двадцять років тому розробила проект відродження та послідовно втілювала його в життя. Разом з нею ярмарок привітала заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби Світлана Глущенко. До ярмаркувальників звернулися з добрим словом і жартами «сам» Микола Гоголь та герої його творів. Своїм мистецтвом порадували народний ансамбль танцю «Барвінок», український народний хор «Калина». Злетіли у небо синьо-жовті повітряні кульки, як символ України. З цікавість милувалися ярмарком делегації з Грузії, В’єтнаму та Словаччини. Акредитувалось сьогодні на ярмарку 117 журналістів, в т.ч. всі центральні телеканали.

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018


Розпочали свою роботу Фестиваль народної творчості «Ярмаринка» та Фестиваль дитячої творчості «Ярмариночка», які цього року вперше отримали статус Всеукраїнських. На панській садибі стартував Фестиваль українського весілля.
Ввечері на учасників і гостей ярмарку чекають концерти гурту «Онейроїд» з м. Полтави та Сергія Міхалка і оркестру «Ляпіс-98».

ЩОДЕННИК НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО  ЯРМАРКУ – 2018
Територія ярмарку заповнена як тими, хто привіз свій різноманітний та гарний крам на продаж, так і тими, хто хоче його придбати. Багато і тих, хто приїхав просто погуляти та відпочити. Кожного дня ми будемо інформувати Вас про нове та цікаве на ярмарку, але краще приїхати і все побачити на власні очі, почути на власні вуха і самому отримати задоволення, не заздрити тим, хто зараз на ярмарку.

08 Август 2018

До уваги учасників Національного Сорочинського ярмарку -2018!

Організатори розпочали видачу карток учасника та перепусток на транспорт тим учасникам, які оформили та повністю оплатили вартість участі.
Видача документів здійснюється за адресою: м. Полтава, вул. Гоголя, 20 ( триватиме до 15.08., а з 18.08. продовжиться в ярмаркомі на території Сорочинського ярмарку в селі Великі Сорочинці ).
З усіх питань одержання документів звертайтесь до менеджерів, відповідальних за напрямки.

З повагою
ТОВ "Сорочинський ярмарок"

 
Розробка сайту — СтудіяWebus