ПРЕС - РЕЛІЗ НАЦІОНАЛЬНОГО СОРОЧИНСЬКОГО ЯРМАРКУ - 2021 РОКУ

Національний Сорочинський ярмарок 2021 року проходить з 17 по 22 серпня в селі Великі Сорочинці Миргородського району Полтавської області, на батьківщині генія світової літератури Миколи Гоголя, який і увічнив його у повісті "Сорочинський ярмарок" із циклу повістей "Вечори на хуторі біля Диканьки". Захід присвячено 30-й річниці Незалежності України.
Офіційне відкриття 17 серпня об 11.00. Прес-конференція високоповажних гостей, організаторів та партнерів 17.08. о 13.00. Офіційне закриття та вручення нагород 22.08. о 17.30.
Організатор заходу - ТОВ "Сорочинський ярмарок". Керівник проекту "Сорочинський ярмарок", кавалер орденів княгині Ольги ІІІ та ІІ ступенів Світлана Свищева.
Національний Сорочинський ярмарок-2021 проходить при підтримці Українського Культурного Фонду та за сприяння Полтавської обласної державної адміністрації.
З особливим хвилюванням, після річної перерви, готуючись до цьогорічного заходу, організатори прагнули як зберегти, усталені за більш ніж 20 попередніх років нашої роботи, кращі традиції ярмаркування, так і запровадити нові, готували безліч сюрпризів і подарунків. Щоб ярмарок був цікавим і захоплюючим не лише для тих, хто відвідав його вперше, але і для тих, хто приїздить сюди із року в рік. Будуть представлені кращі українські виробники вина та меду. Знову приїдуть із білоруського Гомеля виробники трикотажу та натуральних тканин із льону. Втретє на ярмарку пройде пленер художників з усієї України, які, надихнувшись ярмарком, будуть малювати картини на гоголівську тематику. Традиційно відбудеться фестиваль-конкурс українського весілля, а кожен бажаючий матиме змогу не лише побачити, а і особисто взяти участь у найдавніших традиційних народних дійствах. Пройдуть як улюблені багатьма розваги, такі, як Свято сала, галушки, меду чи пива, День іменинника, різноманітні народні розваги, так і нові: «Теща чи свекруха – голова сімейної науки», «Посиденьки у Тимоша і Феньки», «Спасівка», «Котилася торба з високого горба», «Гарбузове роздолля» та інші. Вперше цього року на Сорочинському ярмарку щодня, на головній сцені, о 22.00. відбуватиметься кавер-шоу «Диско 90-х». 17.08. відбудеться Всеукраїнський фестиваль талантів «Ярмаркова феєрія», 19.08. на ярмарку пройде дружня зустріч байкерів, нас відвідають залізні козаки на залізних конях. 20.08. вибагливих модниць порадує вишукана колекція лляного одягу «Феєрія льону» ( Олена Гопей, Юрій Матвєєв ). На ярмарковій площі 21.08. з 15.00. до 17.00. відбудеться Відкритий турнір з богатирський ігор «STRONGMAN ATLANT», а 22.08. з 10.00. до 14.00. пройде Відкритий обласний турнір з вільної боротьби на Національному Сорочинському ярмарку. Тут же щодня кожен бажаючий зможе долучитись до загальнонаціонального проєкту «Вінок єдності».
Вдруге на Сорочинському ярмарку пройде Міжнародна науково-практична конференція «Ярмарковий рух в Україні: історія, традиції, культурна практика» ( 18.08. з 12.00. до 14.00. в приміщенні прес-центру ).
Хорошою традицією стало проведення на Національному Сорочинському ярмарку Фестивалю народної творчості "Ярмаринка" та Фестивалю дитячої творчості "Ярмариночка", які отримали статус Всеукраїнських. В рамках Фестивалів виступатимуть сотні колективів та окремих виконавців, в тому числі і представники національних меншин, з усіх областей України, загалом понад три тисячі осіб. Найкращі з них братимуть участь у церемонії офіційного відкриття. І щодня усіх ярмаркуючих вітає "сам" Микола Гоголь та герої його творів.

На цьогорічному Сорочинському ярмарку знову буде масштабна програма вечірніх концертів та програм. Своє мистецтво подарують такі колективи і виконавці:
17.08. о 20.00.- Аня Жуліна
о 21.00. – Олег КІНЗОВ
18..08. о 21.00. – «Євшан Zillia»
19.08. о 20.00. - Рок-гурт «Комора» м. Одеса
21.00.- Сергій Міхалок та гурт «ЛЯПІС-98»
20.08. о 21.00. – Заслужена артистка України Наталія МАЙ
21.08. о 20.00. - Заслужена артистка України Альона Карат
21.00. – ОЛЯ ПОЛЯКОВА

Окрасою Національного Сорочинського ярмарку, як завжди, є майстри усіх видів народних промислів з усіх областей України. Їх цього року близько 400. Серед них є справжні таланти, які неодноразово перемагали у номінації "Майстер "Золоті руки": Забора В.П. ( вишивка), Свиридюк Н.О. ( лялькарство ), Літус О.В. ( живопис ), Задорожний М.В. ( опішнянська кераміка), Терещенко Л.В. ( вироби з дерева), Наконечна Н.П. ( вироби зі шкіри ). Ми, як організатори, пишаємося нашими багаторічними учасниками, які і цього року не зрадили своїй любові до ярмарку, а саме: Слижук М.В. ( вироби з дерева ), Козаковський О.С., Петрова А.Я. ( вишивка ), Пренко О.І. ( лялькарство ), Мазур В.Б. ( живопис ) та багато інших. Милують око вироби майстрів Чиж С.П., Коваль О.М. ( вироби з кераміки ), Варзарук М.М. ( вироби з дерева ), Курило Н.В. (вироби у техніці «декупаж»), Журавльов С.М. ( вишивка ), Гойда Г.Б. (полтавська вишивка), Денисова С.В. ( соломоплетіння ).
Як завжди у ярмарку беруть участь підприємства - виробники, які представляють усі галузі вітчизняної промисловості. ФОП Федоров С.Д., ТОВ "Укрекспо-процес", Харківпродмаш, ТОВ "Інтерполітекс", Аверс - Агро, ПП ВКП "АЛЬФАТЕКС, ТОВ Спецлісмаш, ТМ «Дніпро-М», ТОВ «Земмаштехніка», ТОВ «ТК Екоресурс», ТОВ «ВАРЗ», ТОВ «ТД БІОЛ», ТМ «Прем’єр Сокс”, ТМ «Пікколо», ТМ «Ткацький двір», ТМ «ВІЛІНІ», ТМ «СІТКА ЗАХІД», ТМ «Сафарі» та інші. Якісні продукти харчування пропонують, ТМ "Київський пряник", ТМ "Світанок", ТОВ «ТД «РИГА ХЛІБ», ТОВ «Веселий КолобоК», ДП «Артемсіль», ТОВ «Майстерня вражень», ФГ «ПРІМА», ФГ «ЕКО-КРАЙ», ТОВ «Проденерго», ТОВ НВФ «Екофарм» та інші. Як завжди, безліч пропозицій товарів легкої промисловості на усі смаки. Знову буде, уже вподобана постійними відвідувачами, експозиція в'єтнамських товарів, традиційно представлена посольством Соціалістичної Республіки В'єтнам в Україні.
З 1999 року Сорочинський ярмарок відвідали офіційні делегації, дипломати, мистецькі колективи та учасники з 45 країн світу. Свій візит на Національний Сорочинський ярмарок-2021 підтвердили дипломати до 10 посольств, акредитованих в Україні.
Організатори ярмарку висловлюють щиру вдячність спонсорам заходу - ТМ Чернігівське, ТМ Белая Бяроза, ТМ "Живчик", ТМ "Лайкамобал", ТМ «Рута», друкованим і електронним ЗМІ, які рекламували і висвітлювали улюблений захід протягом усього періоду його підготовки.
Прес-служба ТОВ "Сорочинський ярмарок"